ឧកញ៉ា ឈាង សុវណ្ណរតនៈ រៀបចំ​ការ​ប្រកួត​កីឡា​វាយសីមានប្រាក់រង្វាន់សរុប​ ២០ លានរៀល
ការប្រកួតកីឡាវាយសីពានរង្វាន់ អ ធី អិន ខេ នឹងចាប់ផ្តើមប្រកួតជាផ្លូវការនៅថ្ងៃទី ២៩-៣០ ខែ មីនា នេះ ដោយមានប្រាក់រង្វាន់សរុបដល់ទៅ ២០ លានរៀល... The post ឧកញ៉ា ឈាង សុវណ្ណរតនៈ រៀបចំ​ការ​ប្រកួត​កីឡា​វាយសីមានប្រាក់រង្វាន់សរុប​ ២០ លានរៀល appeared first on Kampuchea Thmey Daily.
ការប្រកួតកីឡាវាយសីពានរង្វាន់ អ ធី អិន ខេ នឹងចាប់ផ្តើម​នៅថ្ងៃទី ២៩-៣០ ខែ មីនា ឆ្នាំ​២០២៥ ដែល​មាន​​​៦០​ក្រុម​ចូល​រួម និង​មានប្រាក់រង្វាន់សរុប ២០ លានរៀល ខណៈការប្រកួតនឹងរៀបចំឡើងនៅតារាងវាយសីកោះនរា។
លោកឧកញ៉ា ឈាង សុវណ្ណរតនៈ និងលោកយ៉ាន យុទ្ធ
យោងតាមប្រសាសន៍របស់លោកឧកញ៉ា ឈាង សុវណ្ណរតនៈ ដែលជាអ្នកផ្តួចផ្តើមកម្មវិធីនេះ បានលើកឡើងនៅក្នុងសន្និសីទសារព័ត៌មាននាព្រឹកថ្ងៃ ព្រហស្បតិ៍ ទី ២៧ ខែ​មីនា​នេះថា ៖«គោលបំណងនៃការរៀបចំកម្មវិធីប្រកួតកីឡាវាយសីនេះ គឺដើម្បីបង្កើតឱកាសថ្មីៗ សម្រាប់យុវជនកម្ពុជា ក្នុងការជួបជុំ រឹតចំណងមិត្តភាព សាមគ្គីភាព បង្កើតកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ។ ផ្តល់ឱកាសឱ្យយុវជន ដែលមកពីអង្គភាពស្ថាប័នខុសៗគ្នា​ អាចបង្កើត និងបង្កើនចំណងមិត្តភាព សាមគ្គីភាព។ មួយវិញទៀត ដើម្បីអបអរសាទរពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិ ក្រោម​មូល​បទ មនុស្សម្នាក់ លេងកីឡាមួយប្រភេទ​ ព្រម​ទាំង​ចូលរួមជាសកម្មភាពបំផុតគំនិតដល់យុវជនចូលរួមលេងកីឡា ស្របតាមអនុសាសន៍របស់រាជរដ្ឋាភិបាល កីឡារស់​ក្នុង​សន្តិភាព»។
លោកឧកញ៉ា បានបន្តទៀតថា ៖«ការរៀបចំប្រកួតវាយសីនេះ ជាគោលបំណងជម្រុញទឹកចិត្តយុវជន ដែលមិនមែនជាកីឡាករអាជីព ឱ្យលេងកីឡា ដើម្បីសុខភាពទាំងផ្លូវកាយ និងផ្លូវចិត្ត ក៏ដូចជាផ្តល់ឱកាសឱ្យយុវជនកម្ពុជាបញ្ចេញសមត្ថភាព និងទេពកោសល្យរបស់ខ្លួនក្នុងកីឡាវាយសីផងដែរ»។
លោកឧកញ៉ា ឈាង សុវណ្ណរតនៈ
សម្រាប់ក្រុមចូលរួមប្រកួតក្នុងកម្មវិធីនេះ គឺបែកចែកជា ៤ វិញ្ញាសា។ ក្នុងមួយក្រុមមានចំនួនកីឡាករ ២នាក់។