លោក ស៊ូ សុជាតិ៖ ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយឌីជីថល ដើរតួនាទីសំខាន់ជំរុញការអភិវឌ្ឍវិស័យមូលបត្រ
លោក ស៊ូ សុជាតិ៖ ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយឌីជីថល ដើរតួនាទីសំខាន់ជំរុញការអភិវឌ្ឍវិស័យមូលបត្រ ជួយបង្កើនទំនុកចិត្ត និងប្រសិទ្ធភាពទីផ្សារ... The post លោក ស៊ូ សុជាតិ៖ ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយឌីជីថល ដើរតួនាទីសំខាន់ជំរុញការអភិវឌ្ឍវិស័យមូលបត្រ appeared first on Kampuchea Thmey Daily.
លោក ស៊ូ សុជាតិ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលទទួលបន្ទុកជាអគ្គនាយកនៃ​និយ័តករមូលបត្រកម្ពុជា (ន.ម.ក.) នៅ​ថ្ងៃ​ទី​០១ ខែ​មេសា ឆ្នាំ​២០២៥ នេះ បាន​លើក​ឡើង​ថា នៅ​ក្នុង​យុគសម័យ​ឌីជីថលូបនីយកម្ម ប្រព័ន្ធ​ផ្សព្វផ្សាយ​ឌីជីថល បាន​ដើរ​តួនាទី​យ៉ាង​សំខាន់​ក្នុង​ការ​ជំរុញ​ការ​អភិវឌ្ឍ​វិស័យ​មូលបត្រ តាមរយៈ​ការ​បង្កើន​នូវ​រំហូរ​ព័ត៌មាន បង្កើន​ទំនុក​ចិត្ត និង​ប្រសិទ្ធភាព​ទីផ្សារ។
ថ្លែងក្នុងរៀបចំសិក្ខាសាលាកសាងសមត្ថភាព ស្តីពី “គន្លឹះក្នុងការសរសេរព័ត៌មាន និងការផ្សព្វផ្សាយឱ្យចំគោលដៅក្នុងសម័យឌីជីថល” ដែលបានសហការរៀបចំរវាងនិយ័តករមូលបត្រកម្ពុជា (ន.ម.ក.) និង សារព័ត៌មានកម្ពុជាថ្មី បាន លោក ស៊ូ សុជាតិ បាន​សង្កត់ធ្ងន់​ថា នៅក្នុងយុគសម័យឌីជីថលូបនីយកម្ម វត្តមាននៃបច្ចេកវិទ្យាឌីជីថលបាន និងកំពុងជះឥទ្ធិពលយ៉ាងខ្លាំងលើគ្រប់វិស័យ។ ក្នុងន័យនេះ ប្រព័ន្ធ​ផ្សព្វផ្សាយ​ឌីជីថល បាន​ដើរ​តួនាទី​យ៉ាង​សំខាន់​ក្នុង​ការ​ជំរុញ​ការ​អភិវឌ្ឍ​វិស័យ​មូលបត្រ តាមរយៈ​ការ​បង្កើន​នូវ​រំហូរ​ព័ត៌មាន បង្កើន​ទំនុក​ចិត្ត និង​ប្រសិទ្ធភាព​ទីផ្សារ ក៏​ដូចជា​បង្កើន​វិនិយោគិន​លក់រាយ ដែល​ជា​កាតាលីករ​ដ៏​មាន​ឥទ្ធិពល​ក្នុង​ការ​ជំរុញ​ការ​ចូលរួម​នៅ​ក្នុង​ទីផ្សារ។
​លោក​ មៃ សុខ​លីម និពន្ធនាយក​នៃ​សារព័ត៌មាន​កម្ពុជាថ្មី ក៏បាន​លើក​ឡើងនៅក្នុងសិក្ខាសាលានោះថា អស់រយៈ​ពេល​ជា​ច្រើនឆ្នាំ​កន្លង​មកនេះសារព័ត៌មានកម្ពុជាថ្មី​តាមរយៈ​ផ្លេតហ្វម​ឌីជីថល បានចូលរួមចំណែក​ធ្វើការ​ផ្ស​ព្វ​ផ្សាយ​អំពីវិស័យ​មូលបត្រ​យ៉ាង​សកម្ម​។
លោកថា ក្នុង​នោះ​រួមមាន​ ទាំង​​ព័ត៌មាន​អំពី​វិស័យ​មូលបត្រ​ កិច្ច​សម្ភាសន៍​ពិសេស​ជា​មួយ​ថ្នាក់​ដឹកនាំ​និយតករ​មូលបត្រ​កម្ពុជា ផ្សារ​មូលបត្រ​កម្ពុជា ក្រុមហ៊ុន​បោះផ្សាយ និង​ភាគី​ពាក់ព័ន្ធ​ សំដៅ​ផ្តល់​ព័ត៌មាន​អំពី​វិស័យ​នេះ​ដល់​​សាធារណជន និង​វិនិយោគិន ​ ជា​ពុទ្ធិ​បន្ថែម​សម្រាប់​ការ​សម្រេចចិត្ត​វិនិយោគ​មក​លើ​ទីផ្សារ​ភាគហ៊ុន​របស់​កម្ពុជា​យើង​៕
The post លោក ស៊ូ សុជាតិ៖ ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយឌីជីថល ដើរតួនាទីសំខាន់ជំរុញការអភិវឌ្ឍវិស័យមូលបត្រ appeared first on Kampuchea Thmey Daily.