មេ​បញ្ជា​ការ​កង​ទ័ព​ជើង​គោក​កម្ពុជា ​ណែ​នាំ​ឱ្យ​កង​ទ័ព​ ​រក្សា​ទំនាក់​ទំនង​ល្អ​ជាមួយ​ភាគីថៃ ​ ​មិន​បំពាន​គ្នា ​​
នាយឧត្តមសេនីយ៍​ ម៉ៅ សុផាន់ អគ្គមេបញ្ជាការរង ​មេ​បញ្ជាការកងទ័ពជើងគោក ​​​​បាន​​ណែ​នាំ​​ឱ្យ​​កង​ទ័ព​កម្ពុជា​ ​រក្សា​ The post មេ​បញ្ជា​ការ​កង​ទ័ព​ជើង​គោក​កម្ពុជា ​ណែ​នាំ​ឱ្យ​កង​ទ័ព​ ​រក្សា​ទំនាក់​ទំនង​ល្អ​ជាមួយ​ភាគីថៃ ​ ​មិន​បំពាន​គ្នា ​​ appeared first on Kampuchea Thmey Daily.
នាយឧត្តមសេនីយ៍​ ម៉ៅ សុផាន់ អគ្គមេបញ្ជាការរង ​មេ​បញ្ជាការកងទ័ពជើងគោក ​​​​បាន​​ណែ​នាំ​​ឱ្យ​​កង​ទ័ព​កម្ពុជា​ ​រក្សា​ទំនាក់​ទំនង​ល្អ​ជាមួយ​ភាគីថៃ ​ ​មិន​បំពាន​គ្នា​ ឯ​រឿង​ព្រំដែន​គឺ​ ទុក​អោយ​គណកម្មការ​ព្រំ​ដែន​វាង​ប្រទេស​ទាំង​ពីរ​ជា​អ្នក​ដោះ​ស្រាយ​​​​ ​​។​ ការ​ថ្លែង​បែប​នេះ​ត្រូវ​បាន​​ធ្វើ​ឡើង​ ក្នុង​ឱកាស​នាយឧត្តមសេនីយ៍​ ម៉ៅ សុផាន់ អគ្គមេបញ្ជាការរង ​មេ​បញ្ជាការកងទ័ពជើងគោក ​សាក​សួរ​សុខទុក្ខកង​ទ័ព​ឈរ​ជើង​ប្រចាំទិសទី១ និងទិសទី២ តាមខ្សែបន្ទាត់ព្រំដែន កម្ពុជា-ថៃ ចាប់ពីថ្ងៃទី២៥ ខែ​កុម្ភៈ​ ដល់​ថ្ងៃ​ទី​០២ ​ខែ​មីនា ឆ្នាំ២០២៥។
ឧត្តម​សេនីយ៍ឯក ស្រី ឌឹក ​​មេ​បញ្ជាការរងកងទ័ពជើងគោក​ មេ​បញ្ជាការ​កង​ពល​ធំ​អន្តរាគមន៍​លេខ​៣, ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ​ពៅ ​ហេង មេបញ្ជា​ការ​រង​កងទ័ព​ជើង​គោក ​មេ​បញ្ជាការយោធភូមិភាគទី៤​,​ ឧត្តម​សេនីយ៍ត្រី ​នាក់ ​វង្ស ​មេ​បញ្ជាការ​កង​ពល​តូច​ថ្មើរ​ជើង​លេខ​៤២ ទទួល​ទិស​ប្រាសាទតាមាន់ និង​ប្រាសាទ​តាក្របី ​ព្រម​ទាំង​មេបញ្ជាការ​គ្រប់​បណ្តា​កង​ឯកភាព ​ឈរ​ជើង​តាម​ខ្សែ​បន្ទាត់​ព្រំដែន​ កម្ពុជា-ថៃ បាន​សម្តែង​ការ​ស្វាគមន៍​ចំពោះ ​ នាយឧត្តមសេនីយ៍ មេបញ្ជាការកងទ័ពជើងគោក ដែល​បាន​អញ្ជើញ​មក​ត្រួតពិនិត្យការងារ និងសាកសួរសុខទុក្ខ បងប្អូនកងទ័ព ដែល​កំពុង​ឈរ​ជើង​ការពារ​បូរណភាព​ទឹក​ដី ​នៅ​តាម​ខ្សែ​បន្ទាត់​ព្រំដែន​ នា​ឱកាស​នេះ។​
នាយឧត្តមសេនីយ៍ ម៉ៅ សុផាន់ បានវាយ​តម្លៃ​ខ្ពស់​ចំពោះលទ្ធផល​ការងារ​សម្រេច​បាន​ក្នុង​រយៈ​ពេល​កន្លង​មក ​ដែល​បាន​ខិត​ខំ​បំពេញ​ការងារ ​ ការពារ​ភូមិសាស្ត្រ​ទទួល​ខុស​ត្រូវ​ និង​បាន​ដាក់​ចេញ​ទិស​ដៅ​ការ​ងារ​យុទ្ធសាស្រ្តមួយចំនួន ​សម្រាប់​បណ្តា​កង​ឯកភាព ​ឈរ​ជើង​តាម​ខ្សែ​បន្ទាត់​ព្រំដែន​ កម្ពុជា​-ថៃ ​ដើម្បី​សម្រេច​ចក្ខុវិស័យ​កសាង​ខ្សែ​បន្ទាត់​ព្រំ​ដែន​មួយ​ប្រកប​ ដោយ​ភាព​ពេញ​លេញ​ ច្បាស់​លាស់ ​ស្ថាពរ និង​រឹង​មាំ។​
នាយឧត្តមសេនីយ៍ ម៉ៅ សុផាន់ និង​ប្រតិភូក៏បានអញ្ជើញទស្សនា ​និង​សួរ​សុខទុក្ខ​ដល់​កង​កម្លាំង​ដែល​កំពុង​ឈរ​ជើង​ការពារ​នៅ​បង្គោល​សីម៉ា​លេខ​១ ​និង​លើ​ប្រាសាទ​ព្រះវិហារ,​ ប្រាសាទ​តា​មាន់​,​ ប្រាសា​ទតាក្របី ​ព្រម​ទាំង​បាន​មាន​ប្រសាសន៍ណែ​នាំ​ឲ្យ​រក្សា​ទំនាក់​ទំនង​ល្អ​ជាមួយ​ភាគីថៃ ​ ​មិន​បំពាន​គ្នា ​ឯ​រឿង​ព្រំដែន​គឺ​ ទុក​អោយ​គណកម្មការ​ព្រំ​ដែន​វាង​ប្រទេស​ទាំង​ពីរ​ជា​អ្នក​ដោះ​ស្រាយ​។​
The post មេ​បញ្ជា​ការ​កង​ទ័ព​ជើង​គោក​កម្ពុជា ​ណែ​នាំ​ឱ្យ​កង​ទ័ព​ ​រក្សា​ទំនាក់​ទំនង​ល្អ​ជាមួយ​ភាគីថៃ ​ ​មិន​បំពាន​គ្នា ​​ appeared first on Kampuchea Thmey Daily.