មកដើរលេងសង្ក្រាន្ត យកម៉ូតូទៅផ្ញើ ខណៈចេញមកវិញបាត់ម៉ូតូ ផ្អើលអ្នកទទួលផ្ញើរត់បាត់ស្រមោល
មកដើរលេងសង្ក្រាន្ត យកម៉ូតូទៅផ្ញើ ខណៈចេញមកវិញបាត់ម៉ូតូ ផ្អើលអ្នកទទួលផ្ញើរត់បាត់ស្រមោល... The post មកដើរលេងសង្ក្រាន្ត យកម៉ូតូទៅផ្ញើ ខណៈចេញមកវិញបាត់ម៉ូតូ ផ្អើលអ្នកទទួលផ្ញើរត់បាត់ស្រមោល appeared first on Kampuchea Thmey Daily.
យុវជន​ម្នាក់ មក​ដើរ​លេង​សង្ក្រាន្ត ខំ​ទុកចិត្ត​អ្នក​ទទួល​ផ្ញើ​ម៉ូតូ តែ​ពេល​ចេញ​មកវិញ​បាត់​ម៉ូតូ បែរជា​អ្នក​ទទួល​ផ្ញើ​រត់​បាតជើង​សព្រាត។
ហេតុការណ៍​នេះ​បង្កឲ្យ​មាន​ការ​ភ្ញាក់ផ្អើល​កាលពី​វេលា​ម៉ោង ១១ និង ៣០ នាទី​យប់ ថ្ងៃ​ទី ២២ ខែ​មីនា ឆ្នាំ ២០២៥ នៅ​តាម​បណ្តោយ​មហាវិថី​សហព័ន្ធ​រុស្សី សង្កាត់​ទឹកថ្លា ខណ្ឌ​សែន​សុខ រាជធានី​ភ្នំពេញ។
បើ​តាម​ការ​បញ្ជាក់​ពី​យុវជន​រងគ្រោះ​បាន​ប្រាប់​ឲ្យ​ដឹង​ថា មុន​កើតហេតុ​គាត់​បាន​ជិះ​ម៉ូតូ​មួយ​គ្រឿង ម៉ាក ហុងដា​ឌ្រី​ម ឆ្នាំ ២០១៣ ឡើង​ស៊េរី ឆ្នាំ ២០២២ ចេញពីផ្ទះ​គោលបំណង​ចូល​ទៅលេង​សង្ក្រាន្ត​នៅ​ខាងក្នុង​សាកលវិទ្យាល័យ NTTI ដោយ​បាន​យក​ផ្ញើ​នៅ​លើ​ផ្លូវ​សាធារណៈ និង​មាន​បុរស​ម្នាក់ អះអាង​ថា​ខ្លួន​ជា​អ្នក​ទទួល​ផ្ញើ​ម៉ូតូ និង​បាន​ទារ​លុយ​ក្នុង​ម៉ូតូ​មួយ​តម្លៃ ៥ ០០០ រៀល។ ភ្លាមៗ នោះ យុវជន​រងគ្រោះ​បាន​កិប​សំបុត្រ​រួច បាន​ដើរចូល​ទៅលេង​សង្ក្រាន្ត​បាត់​ទៅ។ ខណៈ​ពេល​ប្រហែល​ជាង ១៥ នាទី​ក្រោយមក យុវជន​ខាងលើ​បាន​ចេញ​មក​ក្រៅ​វិញ ដើម្បី​យក​ម៉ូតូ​ត្រឡប់ទៅផ្ទះ​វិញ ប៉ុន្តែ​បែរជា​រក​ម៉ូតូ​មិនឃើញ ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​ការ​ឆោរឡោ​ដល់​អ្នកទទួល​ផ្ញើ​ម៉ូតូ ឆ្លៀត​ឃើញ​ឱកាស​ល្អ​មិន​មាន​អ្នក​ចាប់អារម្មណ៍​មុខ​ខ្លួន​ច្បាស់ ក៏បាន​រត់​បាត់ស្រមោល បន្សល់​ម៉ូតូ​របស់​ខ្លួន​មួយ​គ្រឿង ម៉ាក ហុងដា​ឌ្រី​ម ឆ្នាំ ២០២៤ ពាក់​ស្លាក​លេខ ភ្នំពេញ 1KT-1219 នៅ​កន្លែង​កើតហេតុ។
ក្រោយ​កើតហេតុ​សមត្ថកិច្ច​មូលដ្ឋាន​បាន​ចុះ​មក​ដល់​រួច​ធ្វើការ​យក​ម៉ូតូ​ខាងលើ​ទៅ​រក្សាទុក និង​​នាំ​ជនរងគ្រោះ​ទៅ​ដាក់​ពាក្យបណ្ដឹង ដើម្បី​ធ្វើការ​តាម​នីតិវិធី៕
The post មកដើរលេងសង្ក្រាន្ត យកម៉ូតូទៅផ្ញើ ខណៈចេញមកវិញបាត់ម៉ូតូ ផ្អើលអ្នកទទួលផ្ញើរត់បាត់ស្រមោល appeared first on Kampuchea Thmey Daily.