បាតុភូតខ្យល់កន្ត្រាក់បណ្ដាលឲ្យរលំផ្ទះច្រើនខ្នង និងរបួសមនុស្សនៅខេត្តសៀមរាប
នៅវេលាម៉ោងប្រមាណជា១៦ និង៣០នាទីល្ងាច ថ្ងៃទី១៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ មានភ្លៀងលាយឡំនិងខ្យល់កន្ត្រាក់ បណ្ដាលឲ្យបាក់ដើមឈើ រលំផ្ទះអស់ជាច្រើនខ្នង និងរបួសពលរដ្ឋមួយចំនួន នៅក្នុងភូមិសាស្ត្រនៃខេត្តសៀមរាបសៀមរាប ។ លោក លី វណ្ណៈ នាយករដ្ឋបាលខេត្តសៀមរាប បានថ្លែងប្រាប់អ្នកព័ត៌មាននៅល្ងាចថ្ងៃទី១៦ ខែមីនាឆ្នាំ២០២៥នេះថា បាតុភូតធម្មជាតិនេះ ពិតជាបានធ្វើឱ្យប៉ះពាល់ដោយបានធ្វើឱ្យដួលរលំដើមឈើ ធ្វើខូចខាតសម្ភារៈប្រជាពលរដ្ឋជាច្រើនជាមួយគ្នានេះ ក៏បានបណ្តាលឱ្យប្រជាពលរដ្ឋមួយចំនួនរងរបួសផងដែរ។ លោកបានបញ្ជាក់ថា សម្រាប់ព័ត៌មានលំល្អិតនៃផលប៉ះពាល់ និងការខូចខាត មន្រ្តីកំពុងប្រមូលព័ត៌មានពីតាមបណ្តាក្រុង ស្រុក ដើម្បីសរុបនៃផលប៉ះពាល់ដោយសារខ្យល់កន្ត្រាក់នេះ។ បាតុភូតធម្មជាតិនេះ អាចនៅបន្ត ខណៈមានពពកខ្មៅដេរដាស ដែលអាចបង្កជាផ្គររន្ទះ និងភ្លៀងខ្លាំង។ ហេតុដូច្នេះ សូមប្រជាពលរដ្ឋមានការប្រុងប្រយ័ត្ន៕ ដោយ៖៖ជុន កុសល The post បាតុភូតខ្យល់កន្ត្រាក់បណ្ដាលឲ្យរលំផ្ទះច្រើនខ្នង និងរបួសមនុស្សនៅខេត្តសៀមរាប appe
នៅវេលាម៉ោងប្រមាណជា១៦ និង៣០នាទីល្ងាច ថ្ងៃទី១៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ មានភ្លៀងលាយឡំនិងខ្យល់កន្ត្រាក់ បណ្ដាលឲ្យបាក់ដើមឈើ រលំផ្ទះអស់ជាច្រើនខ្នង និងរបួសពលរដ្ឋមួយចំនួន នៅក្នុងភូមិសាស្ត្រនៃខេត្តសៀមរាបសៀមរាប ។
លោក លី វណ្ណៈ នាយករដ្ឋបាលខេត្តសៀមរាប បានថ្លែងប្រាប់អ្នកព័ត៌មាននៅល្ងាចថ្ងៃទី១៦ ខែមីនាឆ្នាំ២០២៥នេះថា បាតុភូតធម្មជាតិនេះ ពិតជាបានធ្វើឱ្យប៉ះពាល់ដោយបានធ្វើឱ្យដួលរលំដើមឈើ ធ្វើខូចខាតសម្ភារៈប្រជាពលរដ្ឋជាច្រើនជាមួយគ្នានេះ ក៏បានបណ្តាលឱ្យប្រជាពលរដ្ឋមួយចំនួនរងរបួសផងដែរ។ លោកបានបញ្ជាក់ថា សម្រាប់ព័ត៌មានលំល្អិតនៃផលប៉ះពាល់ និងការខូចខាត មន្រ្តីកំពុងប្រមូលព័ត៌មានពីតាមបណ្តាក្រុង ស្រុក ដើម្បីសរុបនៃផលប៉ះពាល់ដោយសារខ្យល់កន្ត្រាក់នេះ។
បាតុភូតធម្មជាតិនេះ អាចនៅបន្ត ខណៈមានពពកខ្មៅដេរដាស ដែលអាចបង្កជាផ្គររន្ទះ និងភ្លៀងខ្លាំង។ ហេតុដូច្នេះ សូមប្រជាពលរដ្ឋមានការប្រុងប្រយ័ត្ន៕
ដោយ៖៖ជុន កុសល
The post បាតុភូតខ្យល់កន្ត្រាក់បណ្ដាលឲ្យរលំផ្ទះច្រើនខ្នង និងរបួសមនុស្សនៅខេត្តសៀមរាប appeared first on Kampuchea Thmey Daily.