​ការរញ្ជួយដីនៅ​បាងកក​ បង្កការ​ខូច​ខាត​ដល់អាគារជាច្រើនក្នុងក្រុង
អាជ្ញាធរ​ថៃមិន​ទាន់អាច​ប្រាប់ពីព័ត៌មាន​ច្បាស់លាស់ អំពីចំនួន​ដែល​រង​ផលប៉ះពាល់បាន​ទេ ខណៈ​ការត្រួតពិនិត្យ​កំពុងរៀបចំដំណើរការ​។ The post ​ការរញ្ជួយដីនៅ​បាងកក​ បង្កការ​ខូច​ខាត​ដល់អាគារជាច្រើនក្នុងក្រុង appeared first on Kampuchea Thmey Daily.
អភិបាលក្រុងបាងកក លោក Chadchart Sittipunt បាន​ប្រាប់អ្នកសារព័ត៌មាន​នារសៀលថ្ងៃសុក្រនេះថា ការរំញ័រដីធ្ងន់ធ្ងរនៅទីក្រុងបាងកក ដែល​បណ្ដាល​មក​ពីការរំញ្ជួយដី ៧,៧ រុិចទ័រនៅក្បែរ​ក្រុង Mandalay នៃប្រទេស​មីយ៉ាន់ម៉ា​ បាន​បណ្ដាល​ឱ្យ​មាន​ការខូចខាត​ដល់​អាគារខ្ពស់ៗក្នុងទីក្រុងបាងកកជាច្រើន​ខ្នង។ នេះបើតាម​ការចុះផ្សាយរបស់សារព័ត៌មាន​រ៉យទ័រ។
លោកបន្តថា អាជ្ញាធរ​ថៃមិន​ទាន់អាច​ប្រាប់ពីព័ត៌មាន​ច្បាស់លាស់ អំពីចំនួន​ដែល​រង​ផលប៉ះពាល់បាន​ទេ ខណៈ​ការត្រួតពិនិត្យ​កំពុងរៀបចំដំណើរការ​។ លោក​បាន​ជំរុញ​ឱ្យ​ពលរដ្ឋ​មាន​ការប្រុងប្រយ័ត្ន។
គួរគូស​បញ្ជាក់ថា ការរញ្ជួញដីនៅភាគកណ្ដាលនៃមីយ៉ាន់ម៉ា បាន​បង្កការរំញ័រដល់ប្រទេសជិតខាងផ្សេងៗទៀតរួមមាន​ថៃ បង់ក្លាដែស ឡាវ និងឥណ្ឌាជាដើម។
​ការ​រំញ័រនៅក្រុងបាងកក បាន​បណ្ដាលឱ្យអាគារ​ខ្ពស់កម្ពស់ ៣០ ជាន់ ​កំពុងសាងសង់មួយ ​ដួលរលំ។ ​ក្រុមអ្នក​ជួញសង្គ្រោះបន្ទាន់របស់ថៃបាន​ឱ្យដឹងនៅម៉ោង ៤ រសៀលនេះ​ថា​ មនុស្ស ២ នាក់បាន​ស្លាប់ ខណៈជាច្រើននាក់ត្រូវជាប់គាំង​ក្នុងគំនរបាក់បែក។ មាន​សេចក្ដីរាយការណ៍ខ្លះថា​ មាន​មនុស្សប្រមាណ ៤៣ នាក់ជាប់នៅក្នុងនោះ៕
The post ​ការរញ្ជួយដីនៅ​បាងកក​ បង្កការ​ខូច​ខាត​ដល់អាគារជាច្រើនក្នុងក្រុង appeared first on Kampuchea Thmey Daily.