ស្ថាប័នឯកជនពីរសហការគ្នាពង្រីកការផ្តល់សេវាទទួលប្រអប់ប្រៃសណីយ៍នៅទូទាំងប្រទេស
ធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា (CPBank) និងប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា បានចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សារណៈយោគយល់គ្នា (MoU) លើការផ្តល់សេវាកម្មទទួលប្រអប់ប្រៃសណីយ៍ The post ស្ថាប័នឯកជនពីរសហការគ្នាពង្រីកការផ្តល់សេវាទទួលប្រអប់ប្រៃសណីយ៍នៅទូទាំងប្រទេស appeared first on Kampuchea Thmey Daily.
ធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា (CPBank) និងប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា បានចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សារណៈយោគយល់គ្នា (MoU) លើការផ្តល់សេវាកម្មទទួលប្រអប់ប្រៃសណីយ៍ (Post Pack) នៅតាមបណ្តាសាខាធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជានៅក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ និងតាមបណ្តាខេត្តក្រុងនៅទូទាំងប្រទេស។
យោងតាម CPBank ការសម្រេចបាននៃ MoU នេះធ្វើឡើងនៅព្រឹកថ្ងៃទី៥ខែមីនា ដែលចុះហត្ថលេខារវាងលោកតូច ចៅចេក ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា និង លោក ថេន សំវិសុទ្ធ អគ្គនាយកប្រៃសណីយ៍កម្ពុជានៅស្នាក់ការកណ្តាលរបស់ CPBank។
«តាមរយៈអនុស្សរណៈយោគយល់គ្នានេះ អតិថិជនដែលប្រើប្រាស់ប្រអប់ប្រៃសណីយ៍ (Post Pack) របស់ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា អាចដាក់ផ្ញើប្រអប់ប្រៃសណីយ៍ នៅតាមបណ្តាសាខា របស់ធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា បាន ដែលនេះនឹងបង្កភាពងាយស្រួលដល់អតិថិជនប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា បានមួយកម្រិតទៀតផងដែរ»។ នេះបើយោងតាម CPBank។
លោកតូច ចៅចេក បានថ្លែងមកកាន់កម្ពុជាថ្មី នៅថ្ងៃទី៥ ខែមីនានេះថា តាមរយៈ MoU ជាមួយប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា គឺដើម្បីសហការក្នុងការផ្តល់សេវាទំនិញ ដល់អតិថិជន របស់ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជាអាចដាក់ឥវ៉ាន់របស់ពួកគេនៅប្រអប់ទំនិញនៅបណ្តា សាខាធនាគាររបស់លោក ដូច្នេះបុគ្កលិករបស់ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជាគាត់អាចមកយកឥវ៉ាន់ទាំងនោះដោយងាយស្រួល នឹងធ្វើការដឹកជញ្ជូនទៅតាមគោលដៅរបស់អតិថិជនខ្លួនដែលបានកំណត់។
លោកបានថ្លែងបញ្ចាក់ថា៖«ការណ៍នេះមានន័យថា រាល់អតិថិជនរបស់ប្រៃសណីយ៍អាចផ្ញើរ ឬទទួលឥវ៉ាន់របស់ខ្លួននៅគ្រប់សាខារាជធានីខេត្តក្រុងរបស់ធនាគារយើងបានដោយពុំចាំបាច់ទៅដល់ប្រៃសណីយ៍ដូចមុនឡើយ»៕
The post ស្ថាប័នឯកជនពីរសហការគ្នាពង្រីកការផ្តល់សេវាទទួលប្រអប់ប្រៃសណីយ៍នៅទូទាំងប្រទេស appeared first on Kampuchea Thmey Daily.