ភ្លៀង​មួយ​មេធំ​ លាយឡំ​នឹង​ខ្យល់​កន្ត្រាក់ បណ្ដាល​ឱ្យ​រលំ​ដើមឈើ​សង្កត់​លើ​រថយន្តមួយគ្រឿង
នាយប់​ថ្ងៃទី៣ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ វេលាម៉ោង៨យប់​ មាន​ភ្លៀង​ធ្លាក់​មួយ​មេធំ លាយឡំ​នឹង​ខ្យល់​កន្ត្រាក់​ខ្លាំង បណ្ដាល​ឱ្យ​រលំដើមឈើមួយដើម The post ភ្លៀង​មួយ​មេធំ​ លាយឡំ​នឹង​ខ្យល់​កន្ត្រាក់ បណ្ដាល​ឱ្យ​រលំ​ដើមឈើ​សង្កត់​លើ​រថយន្តមួយគ្រឿង appeared first on Kampuchea Thmey Daily.
ប៉ោយប៉ែត ៖ នាយប់​ថ្ងៃទី៣ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ វេលាម៉ោង៨យប់​ មាន​ភ្លៀង​ធ្លាក់​មួយ​មេធំ លាយឡំ​នឹង​ខ្យល់​កន្ត្រាក់​ខ្លាំង បណ្ដាល​ឱ្យ​រលំដើមឈើមួយដើម បាក់​សង្កត់​លើរថយន្តមួយគ្រឿងខូចខាតយ៉ាង​ដំណំ​ សំណាង​មិន​បង្ក​ឱ្យ​មាន​មនុស្សរងរបួស។
ហេតុការណ៍នេះ បាន​កើត​ឡើង​នៅ​ចំណុច​កាសុីណូផ្កាយ៥ ស្ថិត​ក្នុង​សង្កាត់​អូរជ្រៅក្រុងប៉ោយប៉ែត ខេត្ត​បន្ទាយមានជ័យ។
រថយន្ត​ដែល​រង​គ្រោះ​ដោយ​ដើម​ឈើ​ដួល​រលំ​លើ​ជា​រថយន្ត​អាលហ្វាត ពណ៌ស​ពាក់ស្លាកលេខ ភ្នំពេញ2CC-9087ដោយ​ភ្លាមៗ​នេះ​មិន​ទាន់​ដឹង​ថា ម្ចាស់រថយន្តជាអ្នកណា។
បើ​តាម​ពលរដ្ឋ​ក្រុង​ប៉ោយប៉ែត​បាន​ឱ្យ​ដឹង​ថា​ នៅ​ពេល​កើតហេតុខាងលើ មាន​ភ្លៀងខ្លាំង​លាយឡំ និង ខ្យល់កន្ទ្រាក់​បាន​ធ្វើ​ឱ្យផ្លូវមួយចំនួនជនលិច។ ក្រោយ​ហេតុការណ៍​កើត​ឡើង​លោក​បណ្ឌិតប៉ាន់ ខែមប៊ុនថន ប្រធានក្រុមការងាររដ្ឋាភិបាលចុះជួយមូលដ្ឋានក្រុងប៉ោយប៉ែត និង លោកគាត ហ៊ុល អភិបាល​ក្រុងប៉ោយប៉ែត បាន​ចុះ​ដល់​កន្លែង​កើត​ហេតុ​ និង​ដឹក​នាំ​ក្រុម​ការងារ​ក្រុង​ធ្វើ​ការ​ដោះស្រាយ​ភ្លាមៗ​ដោយ​យក​រថយន្ត​សន្ទូច​មក​ស្ទូច​ដើម​ឈើ និង រថយន្ត​ចេញពី​ផ្លូវ​នៃ​កន្លែងកើតហេតុដើម្បី​បញ្ចៀស​ការ​កក​ស្ទះ​ចរាចរ៕
ដោយ ៖ អពៅ
The post ភ្លៀង​មួយ​មេធំ​ លាយឡំ​នឹង​ខ្យល់​កន្ត្រាក់ បណ្ដាល​ឱ្យ​រលំ​ដើមឈើ​សង្កត់​លើ​រថយន្តមួយគ្រឿង appeared first on Kampuchea Thmey Daily.