ភ្ញៀវទេសចរជាង ២ លាននាក់ ទៅលេងខេត្តកំពតនៅឆ្នាំ ២០២៤
ផ្អែកទៅលើសក្ដានុពលទេសចរណ៍នៅក្នុងខេត្តកំពត រដ្ឋបាលខេត្តបានខិតខំ កំពុងកសាងនូវសមិទ្ធិផលបម្រើឱ្យវិស័យទេសចរណ៍... The post ភ្ញៀវទេសចរជាង ២ លាននាក់ ទៅលេងខេត្តកំពតនៅឆ្នាំ ២០២៤ appeared first on Kampuchea Thmey Daily.
នៅក្នុងឆ្នាំ ២០២៤ ភ្ញៀវទេសចរណ៍មកលេងកម្សាន្តនៅខេត្តកំពតសរុបចំនួនប្រមាណ ២ លាននាក់ កើនឡើង ៤៦ ភាគរយ ធៀបនឹងឆ្នាំ ២០២៣។ នេះបើយោងតាមរបាយការណ៍របស់រដ្ឋបាលខេត្តកំពត។
លោក ម៉ៅ ធនិន អភិបាលខេត្តកំពត បានលើកឡើងនៅក្នុងវេទិការវាងរដ្ឋាភិបាល និងរដ្ឋបាលថ្នាក់ក្រោមជាតិស្ដីពី “កំណែទម្រង់វិមជ្ឈការ និងវិសហមជ្ឈការ ដើម្បីចូលរួមសម្រេចបានចក្ខុវិស័យកម្ពុជាឆ្នាំ២០៥០” នៅថ្ងៃទី ១៨ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២៥ថា ខេត្តកំពត មានសក្ដានុពលពីធម្មជាតិលើវិស័យទេសចរណ៍ ដែលបច្ចុប្បន្ន អាជ្ញាធរខេត្តបានពង្រីកគោលដៅទេសចរណ៍ចំនួន ៤២ កន្លែងទៀត ដែលមានស្រាប់ ដើម្បីស្រូបយកទេសចរណ៍ជាតិ និងអន្តរជាតិ។
លោកបញ្ជាក់ថា ខេត្តកំពតមានការរីកចម្រើនលើផ្នែកវស័យទេសចរ ដែលបានបម្រើដល់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋ នៅក្នុងខេត្ត ដោយសារកំណើនទេសចរណ៍។
បើតាមលោក ម៉ៅ ធនិនលើកឡើងថា៖ «ផ្អែកទៅលើសក្ដានុពលទេសចរណ៍នៅក្នុងខេត្តកំពត រដ្ឋបាលខេត្តបានខិតខំ កំពុងកសាងនូវសមិទ្ធិផលបម្រើឱ្យវិស័យទេសចរណ៍ មានដូចជារូបសំណាកសេះសមុទ្របាញ់ទឹក នាឡិកាធំ ឆ្នេរខ្សាច់ប្របមាត់ព្រែក ៣ កន្លែង និងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធផ្លូវផ្សេងៗ ដែលកាន់តែធ្វើឱ្យមានការទាក់ទាញនូវភ្ញៀវទេសចរជាតិ និងអន្តរជាតិ មកសម្រាកលំហែយ៉ាងកុះករ។ ឆាប់ៗនេះ ខេត្តកំពតនឹងបង្ហាញសមិទ្ធិផលថ្មីមួយទៀត គឺឧបករណ៍ទឹកផុសរេរាំតាមចង្វាក់ភ្លេងអមដោយភ្លើងចម្រុះពណ៌បម្រើទេសចរ»៕
The post ភ្ញៀវទេសចរជាង ២ លាននាក់ ទៅលេងខេត្តកំពតនៅឆ្នាំ ២០២៤ appeared first on Kampuchea Thmey Daily.