នគរបាលច្បារអំពៅទី២ ឆ្មក់​ចាប់​អ្នក​លេង​អាប៉ោង ដក​ហូត​បាន​វត្ថុតាង​មួយ​ចំនួន
កម្លាំងប៉ុស្តិ៍ច្បារអំពៅទី២ ចុះ​ឆ្មក់​ចាប់​ទីតាំង​បេីក​លេង​ល្បែងសុីសង​ខុសច្បាប់ (អាប៉ោង) ដក​ហូត​បាន​វត្ថុតាងមួយ​ចំនួន The post នគរបាលច្បារអំពៅទី២ ឆ្មក់​ចាប់​អ្នក​លេង​អាប៉ោង ដក​ហូត​បាន​វត្ថុតាង​មួយ​ចំនួន appeared first on Kampuchea Thmey Daily.
ភ្នំពេញ ៖ កម្លាំងប៉ុស្តិ៍ច្បារអំពៅទី២ ចុះ​ឆ្មក់​ចាប់​ទីតាំង​បេីក​លេង​ល្បែងសុីសង​ខុសច្បាប់ (អាប៉ោង) ដក​ហូត​បាន​វត្ថុតាងមួយ​ចំនួន។
ប្រតិបត្តិការនេះ​ បានធ្វើឡើងកាលពីវេលាម៉ោង ០៦ នឹង ៤០នាទីយប់ថ្ងៃទី ១៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ នៅចំណុចផ្លូវបេតុងភូមិដេីមចាន់​ សង្កាត់ច្បារអំពៅទី២ ខណ្ឌច្បារអំពៅ។
យោង​តាម​បញ្ជាក់​ពី​សមត្ថកិច្ច​បាន​ឱ្យ​ដឹង​ថា មាន​ពលរដ្ឋ​បាន​ខល​ទៅ​កាន់ កម្លាំង​សមត្ថកិច្ច​ប៉ុស្តិ៍​ថា មាន​ក្រុម​អ្នក​ញៀន​ល្បែង​មួយ​ក្រុម បាន​កំពុង​បើក​វង់​ល្បែង​សុីសង​ខុស​ច្បាប់ ( អាប៉ោង ) ។ ភ្លាមៗ លោកវរសេនីយ៍ត្រី អ៊ុំ រតនា នាយប៉ុស្តិ៍ច្បារអំពៅទី០២ បាន​បញ្ជា​ឱ្យ​កម្លាំងនគរបាលប៉ុស្តិ៍ ចុះ​ទៅ​បង្រ្កាប​ទី​តាំង​ខាង​លើ​តែម្តង។
ជា​លទ្ធផល ក្នុង​រង្វង់​ប្រតិបត្តិការ​បង្ក្រាប​នេះ​ដែរ សមត្ថកិច្ច​ដក​ហូត​វត្ថុតាង​រួម​មាន ចាន​សម្រាប់​បាញ់​អាប៉ោងចំនួន០១ , អាប៉ោងចំនួន០១​ គ្រាប់, កញ្ច្រែងចំនួន០៤​ , កៅអីចំនួន១៥ , កង្ហាចំនួន០១ គ្រឿង។ ចំពោះ​អ្នក​បេីក​ទីតាំង​នឹង​អ្នក​លេង​បាន​រត់​ចែក​ជើង​គ្នា​ពេល​សមត្ថកិច្ច​ទៅ​ដល់​បាត់​ទៅ​ហើយ។ បច្ចុប្បន្ន សមត្ថកិច្ច​បាន​យក​សម្ភារៈ​ខាង​លើ យក​មក​រក្សា​ទុក​នៅ​ស្នាក់​ការ​ប៉ុស្តិ៍​ជា​បណ្តោះអាសន្ន៕
The post នគរបាលច្បារអំពៅទី២ ឆ្មក់​ចាប់​អ្នក​លេង​អាប៉ោង ដក​ហូត​បាន​វត្ថុតាង​មួយ​ចំនួន appeared first on Kampuchea Thmey Daily.