Metfone គាំទ្រចំពោះសកម្មភាពមនុស្សធម៌ និងចែករំលែកអំណោយដល់សិស្សនៅខេត្តស្ទឹងត្រែង
Metfone បានសហការជាមួយកម្មវិធី Miss Cosmo ដើម្បីរៀបចំកម្មវិធីមនុស្សធម៌មួយ ដែលចែកអំណោយជូនសិស្សចំនួន 300 នាក់... The post Metfone គាំទ្រចំពោះសកម្មភាពមនុស្សធម៌ និងចែករំលែកអំណោយដល់សិស្សនៅខេត្តស្ទឹងត្រែង appeared first on Kampuchea Thmey Daily.
នៅព្រឹកថ្ងៃទី 26 ខែមីនា Metfone បានសហការជាមួយកម្មវិធី Miss Cosmo ដើម្បីរៀបចំកម្មវិធីមនុស្សធម៌មួយ ដែលចែកអំណោយជូនសិស្សចំនួន 300 នាក់ នៅខេត្តស្ទឹងត្រែង។ នេះជាសកម្មភាពដ៏មានអត្ថន័យមួយក្នុងចំណោមសកម្មភាពជាច្រើនដែល Metfone អនុវត្តជាញឹកញាប់ ដើម្បីគាំទ្រទៅលើសិស្សក្រីក្រនិងជំរុញសិស្សដែលមានលទ្ធផលសិក្សាល្អ។
ក្នុងអំឡុងព្រឹត្តិការណ៍នេះ Metfone បានឧបត្ថម្ភនិងចែកអំណោយដោយផ្ទាល់ជូនសិស្ស ដោយរួមមានសៀវភៅចំនួន 3,000 ក្បាល ប្រអប់ប៊ិច 300 ប្រអប់ (ស្មើនឹងប៊ិចចំនួន 15,000 ដើម) និងកាបូបសិស្សចំនួន 300។ អំណោយទាំងនេះ មិនត្រឹមតែមានតម្លៃសម្ភារៈប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែវានៅតែមកជាមួយនឹងការយកចិត្តទុកដាក់ និងសេចក្តីអាណិតអាសូរពីសំណាក់បុគ្គលិក Metfone ដែលមានបំណងកាត់បន្ថយភាពពិបាក និងផ្តល់កម្លាំងចិត្តដល់សិស្សក្នុងការប្រឹងប្រែងសិក្សាបន្ថែម។ ចាប់តាំងពីបង្កើតក្រុមហ៊ុនមក Metfone បានចំណាយប្រាក់ជាង 120 លានដុល្លារលើសកម្មភាពសង្គម ដោយជាពិសេសនៅក្នុងវិស័យអប់រំ។
តំណាងក្រុមហ៊ុន Metfone បានចែករំលែកថា៖ «Metfone តែងតែចាត់ទុកការវិនិយោគក្នុងវិស័យអប់រំ ជាការវិនិយោគសម្រាប់អនាគតរបស់ប្រទេស។ ក្រៅពីបេសកកម្មឈានមុខគេក្នុងវិស័យទូរគមនាគមន៍ និងបច្ចេកវិទ្យាឌីជីថល ពួកយើងក៏ចាត់ទុកការអប់រំជាចំណុចសំខាន់ក្នុងយុទ្ធសាស្រ្តអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយចីរភាព។ អំណោយថ្ងៃនេះមិនត្រឹមតែជួយសិស្សានុសិស្សមានលក្ខខណ្ឌសិក្សាកាន់តែប្រសើរប៉ុណ្ណោះទេ ថែមទាំងបង្ហាញពីការប្តេជ្ញាចិត្តយូរអង្វែងរបស់មិត្តហ្វូនក្នុងការអមដំណើរក្មេងៗជំនាន់ក្រោយ និងរួមចំណែកក្នុងការកសាងប្រទេសកម្ពុជាប្រកបដោយចំណេះដឹង និងរីកចម្រើនបន្ថែមទៀត»។
ជាសហគ្រាសទូរគមនាគមន៍ដែលមានទំនួលខុសត្រូវនៅកម្ពុជា Metfone បានអនុវត្តយ៉ាងសកម្មនូវសកម្មភាពមនុស្សធម៌ជាច្រើន ដែលពិសេសនៅក្នុងវិស័យអប់រំ។ កន្លងមកក្រុមហ៊ុនក៏បានចូលរួមជាច្រើន ដូចជាការគាំទ្របង្រៀននៅសាលារៀន ផ្តល់អ៊ីនធឺណិតឥតគិតថ្លៃសម្រាប់ស្ថាប័នអប់រំ និងរៀបចំកម្មវិធីបណ្តុះបណ្តាលជំនាញសម្រាប់សិស្ស។
ពិធីប្រគល់អំណោយនេះ បានធ្វើឡើងក្នុងបរិយាកាសដ៏កក់ក្តៅ ដោយមានការចូលរួមពីតំណាងក្រុមហ៊ុន Metfone បវរកញ្ញានៃកម្មវិធីMiss Cosmo សិស្សានុសិស្ស មាតាបិតា លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងអាជ្ញាធរមូលដ្ឋានយ៉ាងច្រើនកុះករ។ ស្នាមញញឹមដ៏ភ្លឺស្វាងរបស់ក្មេងៗ គឺជាសក្ខីភាពច្បាស់លាស់បំផុតចំពោះឥទ្ធិពលដ៏មានន័យរបស់កម្មវិធី។
Metfone តែងតែប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការគាំទ្រការអភិវឌ្ឍន៍ប្រព័ន្ធអប់រំនៅកម្ពុជា ហើយនឹងបន្តអនុវត្តកម្មវិធីមនុស្សធម៌បន្ថែមទៀតនៅអនាគត ដើម្បីអភិរក្សនិងលើកកម្ពស់ឱកាសសិក្សាល្អបំផុតសម្រាប់សិស្សនៅទូទាំងប្រទេស៕
The post Metfone គាំទ្រចំពោះសកម្មភាពមនុស្សធម៌ និងចែករំលែកអំណោយដល់សិស្សនៅខេត្តស្ទឹងត្រែង appeared first on Kampuchea Thmey Daily.