រំចង់​ និង​ ម៉ានូ​ សិល្បៈ​ ចង់​ឲ្យ​មាន​ព្រឹត្តិការណ៍​កីឡា​មិត្តភាព​ឲ្យ​បាន​ច្រើន​​ជា​មួយ​ប្រទេស​ជិត​ខាង​
អ្នក​លេង​គុន​ខ្មែរ​២រូប​គឺ​ កែវ​ រំចង់​ និង​ម៉ានូ​ សិល្បៈ​ បាន​បង្ហាញ​អារម្មណ៍​រីករាយ​ជា​ខ្លាំង​ The post រំចង់​ និង​ ម៉ានូ​ សិល្បៈ​ ចង់​ឲ្យ​មាន​ព្រឹត្តិការណ៍​កីឡា​មិត្តភាព​ឲ្យ​បាន​ច្រើន​​ជា​មួយ​ប្រទេស​ជិត​ខាង​ appeared first on Kampuchea Thmey Daily.
អ្នក​លេង​គុន​ខ្មែរ​ ២រូប​គឺ​ កែវ​ រំចង់​ និង​ម៉ានូ​ សិល្បៈ​ បាន​បង្ហាញ​អារម្មណ៍​រីករាយ​ជា​ខ្លាំង​បន្ទាប់​ពី​បាន​ចូលរួម​ការ​ប្រកួត​បាល់ទាត់​មិត្តភាព​រវាង​ក្រុម​គុន​ខ្មែរ តារាខ្មែរ​ និង​ក្រុម​ថៃ​ ខណៈ​អ្នក​ទាំង​ពីរ​ចង់​ឲ្យ​មាន​ការ​ប្រកួត​បែប​នេះ​ជា​ច្រើន​ទៀតពិសេស​នោះ​ជា​ប្រទេស​ជិតខាង​កម្ពុជា។​
កីឡាករ កែវ​ រំចង់
ថ្លែង​ក្រោយ​បញ្ចប់​ការ​ប្រកួត​នៅ​ប៉ុន្មាន​ថ្ងៃ​មុន​​នេះ​ រំចង់​ បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា​ នេះ​ប្រវត្តិសាស្ត្រ​ថ្មី​ហើយ​សម្រាប់​គុន​ខ្មែរ​ប៉ះ​មួយ​ថៃ​ ព្រោះ​កន្លង​ទៅ​មិន​ដែល​ប៉ះ​ប្រកួត​ជា​លក្ខណៈ​បាល់ទាត់​បែប​នេះ​ឡើយ។​ ការ​ប្រកួត​នេះ​ទាំង​ខាង​គុន​ខ្មែរ​ និង​មួយ​ថៃ​គឺ​សុទ្ធតែ​លេង​អស់​ពី​សមត្ថភាព និង​បង្ហាញ​ពី​ការ​គោរព​ស្រឡាញ់​ និង​មិត្តភាព​ផង​ដែរ។​
ប្រធាន​សហព័ន្ធ​ប្រដាល់គុនខ្មែរ និង​កីឡាករថៃ
ការ​ប្រកួត​នេះ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​ភាព​ស្និត​ស្នាល​ឡើង​វិញ​​ និង​ឈាន​ដល់​ការ​ដំណើរការ​ទេសចរណ៍​ ពាណិជ្ជកម្ម​ផ្សេងៗ​ជា​មួយ​គ្នា​រឹតតែ​ច្រើន។​ រូប​គេ​អំពាវនាវ​ដល់​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ផ្នែក​កីឡា​នានា​សូម​បង្កើត​ជា​ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រកួត​មិត្តភាព​ដូច​ជា​បាល់ទាត់​នេះ​ឲ្យ​បាន​ច្រើន​បន្ថែម​ទៀត​ពិសេស​ប្រទេស​ជិត​ខាង​កម្ពុជា​ដើម្បី​រឹតចំណង​មិត្តភាព​កាន់​តែ​ល្អ​ប្រសើរ​ថែម​ទៀត។​
កីឡាករ ម៉ានូ សិល្បៈ
ចំណែក​ ម៉ានូ​ សិល្បៈ​ ក៏​បាន​ឲ្យ​ដឹង​ដែរ​ថា​ រូប​គេ​សប្បាយ​ចិត្ត​ជា​ខ្លាំង​ដែល​បាន​ចូលរួម​ប្រកួត​ជា​មួយ​ក្រុម​គុន​ខ្មែរ ​នៃ​ជំនួប​មិត្តភាព​កម្ពុជា-ថៃ​ នេះ។​ កន្លង​ទៅ​តែងតែ​មាន​ភាព​រកាំរកូស​រវាង​គុន​ខ្មែរ-មួយថៃ​ ប៉ុន្តែ​លើក​នេះ​បង្ហាញ​ពី​សាមគ្គី​ មិត្តភាព​ ស្របពេល​ការ​ប្រកួត​បញ្ចប់​ដោយ​រលូន​ និង​ភាព​ស្និត​ស្នាល។​ នៅ​ថ្ងៃ​ខាង​មុខ​រូប​គេ​ចង់​ចូលរួម​ព្រឹត្តិការណ៍​បែប​នេះ​បន្ថែម​ទៀត​ដូច​ជា​ជំនួប​លើក​ទី២​ នៅ​ទឹកដី​ថៃ​ជា​ដើម។​
ក្រុមបាល់ទាត់​គុនខ្មែរ
បញ្ជាក់​ដែរ​ថា​ កាល​ពី​ថ្ងៃ​ទី៨​ ខែ​មីនា​ ឆ្នាំ​២០២៥​ កន្លង​ទៅ​នេះ​កម្ពុជា​ដែល​មាន​តំណាង​សហព័ន្ធ​ប្រដាល់​គុន​ខ្មែរ​ តំណាង​ក្រុម​បាល់ទាត់​តារា​កម្ពុជា​ អគ្គនាយក​ស្ថានីយ​ទូរទស្សន៍​ប៉ុស្តិ៍លេខ៥​ និង​ភាគី​ថៃ​ បាន​បង្កើត​ការ​ប្រកួត​បាល់ទាត់​មិត្តភាព​ «ពានរង្វាន់សតវត្សរ៍ នៃព្រះធម៍» ជា​មួយ​​ភាគី​ខាង​ថៃ​ ដោយ​មាន​មាន​ក្រុម​តារាថៃ​ និង​មួយ​ថៃ។​ ក្នុង​ជំនួប​នោះ​ដែរ​គឺ​បង្កើត​ឡើង​ដើម្បី​រឹតចំណង​មិត្តភាព​ សាមគ្គីភាព​ និង​ការ​រស់នៅដោយ​​សន្តិភាព​ស្រប​តាម​មាគ៌ា​​ព្រះពុទ្ធសាសនា​ និង​ប្រទេស​រស់នៅ​ក្នុង​តំបន់​ទន្លេមេគង្គ​ជា​មួយ​គ្នា​នេះ៕​
The post រំចង់​ និង​ ម៉ានូ​ សិល្បៈ​ ចង់​ឲ្យ​មាន​ព្រឹត្តិការណ៍​កីឡា​មិត្តភាព​ឲ្យ​បាន​ច្រើន​​ជា​មួយ​ប្រទេស​ជិត​ខាង​ appeared first on Kampuchea Thmey Daily.