ឆ្លង​ចរន្តអគ្គិភ័យ​ឆាបឆេះ​ផ្ទះ​ប្រជាពលរដ្ឋ​អស់​៣ខ្នង ​នៅខណ្ឌ​ដង្កោ​
ផ្ទះប្រជាពលរដ្ឋចំនួន៣ខ្នង ត្រូវបាន​អគ្គិភ័យ​ឆាបឆេះ​យ៉ាង​សន្ធោសន្ធៅ​បង្ក​ការ​ភ្ញាក់​ផ្អេីល​ដល់​ប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​នាំ​គ្នា​ជួយ​អន្តរាគមន៍​ភ្លាមៗ The post ឆ្លង​ចរន្តអគ្គិភ័យ​ឆាបឆេះ​ផ្ទះ​ប្រជាពលរដ្ឋ​អស់​៣ខ្នង ​នៅខណ្ឌ​ដង្កោ​ appeared first on Kampuchea Thmey Daily.
ភ្នំពេញ​ ៖ ផ្ទះប្រជាពលរដ្ឋចំនួន៣ខ្នង ត្រូវបាន​អគ្គិភ័យ​ឆាបឆេះ​យ៉ាង​សន្ធោសន្ធៅ​បង្ក​ការ​ភ្ញាក់​ផ្អេីល​ដល់​ប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​នាំ​គ្នា​ជួយ​អន្តរាគមន៍​ភ្លាមៗ និង​រាយការណ៍​សមត្ថកិច្ចជំនាញ​ កាលពី​វេលា​ម៉ោង​៧និង​៣០នាទី​យប់​ ថ្ងៃ​ទី​១០ ខែ​មីនា​ ឆ្នាំ​២០២៥​ ចំណុច​ដូនឪ​ ភូមិ​ជេីង​ឯក​ សង្កាត់​ជេីងឯក​ ខណ្ឌ​ដង្កោ​ រាជធានី​ភ្នំពេញ។
តាម​របាយការណ៍​សមត្ថកិច្ច​បាន​ឱ្យ​ដឹង​ថា​ ម្ចាស់ផ្ទះដែលត្រូវអគ្គិភ័យឆាបឆេះទី១ ឈ្មោះ : ធន់ ប្រុញ ភេទប្រុស អាយុ ៤៥ឆ្នាំ មុខរបរ​កសិករ​ មានសមាជិកគ្រួសារ ៦នាក់ ស្រី០២នាក់។ ទី២ ឈ្មោះ : នៅ កុសល ភេទស្រី អាយុ ៥៨ឆ្នាំ​ មុខរបរ​នៅផ្ទះ​ មានសមាជិកគ្រួសារ ១៨នាក់ ស្រី ១១នាក់។ ទី៣ ឈ្មោះ : ធី ថា ភេទប្រុស អាយុ ៤៦ឆ្នាំ មុខរបរ​ចុងភៅ​ មានសមាជិកគ្រួសារ ០៨នាក់ ស្រី០៣នាក់។
ផ្ទះ​ដែល​ឆាបឆេះ​ជា​ប្រភេទសំណង់ ឈើ​លើ​ថ្មី​ក្រោម ប្រក់​ស័ង្កសី​ទំហំ​៦x៤ម៉ែត្រការ៉េ។ តាម​ប្រភព​ព័ត៌មាន​ពី​ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​រស់​នៅ​ទីតាំង​កេីតហេតុ​ បាន​ឱ្យ​ដឹង​ថា​ មុន​ពេល​កេីត​ហេតុ​ ពួកគាត់​បាន​លឺ​សំឡេង​ផ្ទុះ​ហេីយ​ចេញ​ជា​អណ្ដាត​ភ្លើង​ ចេញ​ពី​ផ្ទះ​ទី១ ដែល​ផ្ទះ​ខាង​លើ​មិន​មាន​ មនុស្ស​នៅ​ ចាក់​សោ​ចេញ​ទៅ​ក្រៅ​អស់​។
ប្រភព​ដដែល​បាន​បន្ត​ទៀត​ថា​ បន្ត​ពី​លឺ​សំឡេង​ផ្ទុះ​ហើយ​ចេញ​ជា​អណ្ដាត​ភ្លើង​សន្ធោសន្ធៅ​ ពួកគាត់​រស់​នៅ​ក្បែរ​នោះ​បាន​នាំគ្នា​ ឆោឡោ​ និង​យក​បំពង់​ពន្លត់​អគ្គិភ័យ​ទៅបាញ់ តែ​មិន​អាច​ទ​ប់​ស្កាត់​បាន​ ក៏​បាន​រាយការណ៍​ជូន​អាជ្ញាធរ​ និង​កម្លាំង​សមត្ថកិច្ច ​ដើម្បី​សុំ​ជំនួយ​រថយន្ត​ពន្លត់​អគ្គិភ័យ​ បាន​ចេញទៅ​​ អន្តរាគមន៍​ចំនួន​៣គ្រឿង​ ក្នុង​នោះ​មួយ​រថយន្ត​ពន្លត់​អគ្គិភ័យ​របស់​ការិយាល័យ​ ចំនួន​២គ្រឿង​ និង​រថយន្ត​ជំនួយ​របស់​ស្រាបៀ​កម្ពុជា​ចំនួន​១គ្រឿង​ បាន​សហការ​គ្នា​បាញ់​រហូត​ដល់​ម៉ោង​៨យប់​ថ្ងៃ​ដដែល​ ទេីប​ធ្វើ​ឱ្យ​ភ្លើង​រថយន្ត​ទៅ​វិញ​ជាស្ថាពរ។
ករណី​នេះ សមត្ថកិច្ច​បាន​ឱ្យ​ដឹង​ថា​ មិន​មាន​គ្រោះ​ថ្នាក់​ដល់​មនុស្ស​ណា​ម្នាក់​នោះ​ទេ​ គឺ​គ្រាន់​តែ​ឆាប់​ឆេះ​ផ្ទះ​ប្រជាពលរដ្ឋ​អស់​ចំនួន​៣ខ្នង​ ហើយ​មូលហេតុ​វិញ​ គឺ​បណ្ដាល​មក​ពី​ឆ្លង​ចរន្ត​អគ្គិសនី​បង្ក​ជា​អគ្គិភ័យ​ឆាបឆេះ​បែបនេះ​៕
ដោយ ៖ សុខា
The post ឆ្លង​ចរន្តអគ្គិភ័យ​ឆាបឆេះ​ផ្ទះ​ប្រជាពលរដ្ឋ​អស់​៣ខ្នង ​នៅខណ្ឌ​ដង្កោ​ appeared first on Kampuchea Thmey Daily.